Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου, 2024
ΑρχικήEntertainmentCelebrityΑπίστευτη ανατροπή: Ολυμπιακός κερδίζει τον Άρη με 2-0 στο δεύτερο ημίχρονο!

Απίστευτη ανατροπή: Ολυμπιακός κερδίζει τον Άρη με 2-0 στο δεύτερο ημίχρονο!

Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (Novasports Prime) στο «Κλεάνθης Βικελίδης» o αγώνας ανάμεσα στον Άρη και τον Ολυμπιακό, για την 5η αγωνιστική της Super League.

Οι δύο ομάδες προέρχονται από αρνητικά αποτελέσματα (οι Πειραιώτες από την εντός έδρας ισοπαλία με τον Παναιτωλικό και οι Θεσσαλονικείς από την ήττα στην έδρα του ΟΦΗ) και ως εκ τούτου αμφότερες θέλουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες.

Mε τους Κάρμο και Γκαρθία παρέταξε ο Μεντιλίμπαρ τον Ολυμπιακό στο «Κλεάνθης Βικελίδης», ενώ στον αντίποδα ο Άκης Μάντζιος προχώρησε σε δύο αναγκαστικές αλλαγές στο αρχικό σχήμα της ομάδας του, επιλέγοντας τον Μάγιο στο δεξί άκρο της άμυνας και τον Βέλεθ στα στόπερ.

Με γκολ… από τα αποδυτήρια μπήκε στο ματς η ομάδα της Θεσσαλονίκης, καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό.

Ο Ντιαντί άδειασε από τα δεξιά τον Ορτέγκα και τροφοδότησε τον επερχόμενο Μάνου Γκαρθία, ο οποίος με πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή νίκησε τον Τζολάκη, γράφοντας το 1-0.

TO ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΓΚΑΡΘΙΑ

Οι γηπεδούχοι, παίζοντας άμυνα για… σεμινάριο και βγάζοντας μεγάλο πάθος στο γήπεδο, δεν άφησαν τους Πειραιώτες να τους απειλήσουν στο πρώτο 45λεπτο.

Οι «ερυθρόλευκοι» στο πρώτο μισό του ματς είχαν τρεις καλές στιγμές, με κεφαλιά του λ Κααμπί και δύο εκτελέσεις φάουλ του Τσικίνιο, ωστόσο δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Μάλιστα με τον Μανού Γκαρθιά να γίνεται από εκτελεστής δημιουργός στο 41′ ο Μορόν κατάφερε με κοντινό τελείωμα να κάνει το 2-0, με το οποίο πήγε ο στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΟΡΟΝ

Για διαμαρες αντίκρισαν κόκκινες κάρτες ο γυμναστής του Ολυμπιακού, Χρήστος Μουρίκης και ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς.

Με δύο αλλαγές επέστρεψε στο γήπεδο η ομάδα του Πειραιά για το β’ ημίχρονο, καθώς οι Γουίλιαν και Ολιβέιρα πέρασαν στο ματς αντί των Γκαρθία και Βέλντε, αντίστοιχα.

Άρης-Ολυμπιακός 2-0

Γκολ: 3′ Μάνου Γκαρθία (Άρης), 41′ Μορόν (Άρης)

Κίτρινες: Μάγιο (Άρης), Βέλεθ (Άρης), Ντόη (Ολυμπιακός)