Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου, 2024
ΑρχικήEntertainmentCelebrityΝέα Ιωνία κυριάρχησε στο Σούπερ Καπ με εντυπωσιακό 26-18 επί του ΠΑΟΚ

Νέα Ιωνία κυριάρχησε στο Σούπερ Καπ με εντυπωσιακό 26-18 επί του ΠΑΟΚ

Στα χέρια των παικτριών της Νέας Ιωνίας κατέληξε το τρόπαιο του Σούπερ Καπ στο χάντμπολ γυναικών, καθώς ο ΟΦΝΙ επιβλήθηκε το Σάββατο με 26-18 του «Δικεφάλου» του Βορρά, στην αναμέτρηση που έγινε στη Λαμία και ατοδότησε την έναρξη της ς περιόδου.

Οι πρωταθλήτριες ς έδειξαν σαφώς πιο έτοιμες από τον βασικό τους αντίπαλο για τον τίτλο, προηγήθηκαν 16-7 στο ημίχρονο και ουσιαστικά δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε «μουδιασμένα» στο πρώτο μέρος χωρίς να έχει καθαρό μυαλό στην επίθεση, με την Νέα Ιωνία να παίρνει σαφές προβάδισμα στη ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκορ 16-7 και σε μεγάλη ημέρα την αρχηγό και τερματοφύλακα Κεπεσίδου που απέκρουσε τρία πέναλτι. Πρώτο Σούπερ Καπ για την Νέα Ιωνία που ισοφάρισε τον ΠΑΟΚ στις κατακτήσεις.

ΟΦΝΙ (Γούσιος): Μ. Κεπεσίδου 1, Μακρή, Στουγιαννίδου , Τσάκαλου 6, Ν. Κεπεσίδου 3, Άγκοβιτς , Μ. Κουκμίση 2, Κρνιτς, Κμίροβα 4, Φράγκου, Μανιά 1, Λιουμπιάναια 3, Ρούσου, Γιαννούλα, Νταβίντοβιτς 1, Καλουτζέροβιτς, Γιαννοπούλου 1, Μαντζώρου.

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Κερλίδη 2, Ε. Τροχίδου 1, Μεντεσίδου 2, Κ. Κουκμίση 1, Κωστοπούλου, Χ. Τροχίδου, Ματάβς 2, Σεβδίλη 1, Γκρμπάτσεβιτς 1, Σελεμίδου, Αργυροπούλου, Κουλούρη 2, Μπουράτο 2, Μπαράνικ 4.//Π.

VIA: Zougla.gr