back to top
ΑρχικήΕιδήσειςΑθλητισμόςΑντιδρά η Αγγλία: Κερδίζει τη Φινλανδία με 3-1

Αντιδρά η Αγγλία: Κερδίζει τη Φινλανδία με 3-1

Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της σε σχέση με τον αγώνα εναντίον της λλάδας, η Αγγλία εμφάνισε πολύ καλύτερη αγωνιστική εικόνα και πέρασε εύκολα από το Ελσίνκι με 3-1 επί της Φινλανδίας.

Ο Τζακ Γκρίλις στο 18΄, ο Τρεντ Αλεξάντερ-Άρνολντ με απευθείας φάουλ στο 74΄ και ο Ντέκλαν Ράις στο 84΄ χάρισαν τη νίκη στα «Τρία Λιοντάρια» που παραμένουν στο «» της εθνικής μας για την πρώτη θέση του Β΄ ομίλου στη Β΄ κατηγορία του Nations League.

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Βόρεια Μακεδονία στο Ερεβάν με 2-0 επί της Αρμενίας, εξασφαλίζοντας ουσιαστικά την πρώτη θέση του ομίλου της στη League C. Και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο τελευταίο 20λεπτο με τους Μιόφσκι και Αλίμι. Ματς-θρίλερ έγινε στη Βαντούζ του Λιχτενστάιν (League D) όπου οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων εναντίον του Γιβραλτάρ, όμως ο γκολκίπερ Μπέντα απέκρουσε την του άσλερ.

VIA: Zougla.gr