back to top
ΑρχικήΕιδήσειςΑθλητισμόςΑγγλία: Τρομερή ανατροπή της Τότεναμ, 4-1 επί της Γουέστ Χαμ

Αγγλία: Τρομερή ανατροπή της Τότεναμ, 4-1 επί της Γουέστ Χαμ

Χάρη σε ένα ξέσπασμα στις αρχές του β΄ ημίχρονου, η Τότεναμ επιβλήθηκε 4-1 της Γουέστ Χαμ στο τοπικό ντέρμπι του Λονδίνου, με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Premier League.

Τα «σφυριά» προηγήθηκαν στο 18΄ με τον Κού, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 36΄ με τον Κουλουσέφσκι, αλλά τίποτα δεν προμήνυε την… καταιγίδα του β΄ ημιχρόνου.

ΤΑ HIGHLIGHTS ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ο Μπισούμα στο 52΄ έδωσε προβάδισμα στους «σπερς», τρία λεπτά αργότερα, από «καραμπόλα» σε σουτ του Σον, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα (χρεώθηκε αυτογκόλ στον τερματοφύλακα Αρεολά) και στο 60΄ ο Νοτιοκορεάτης διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο Ντίνος Μαυροπάνος πέρασε ως αλλαγή στο 70΄ στη θέση του Γκουίντο Ροντρίγκες, σε ένα σημείο που το ματς είχε κριθεί, ενώ η Γουέστ Χαμ έμεινε στο φινάλε και με δέκα παίκτες, λόγω ς του Κούντους στο 86΄.