Αθλητισμός

Ισοπαλία σε Αγγλία: Έβερτον – Φούλαμ 1-1

Περιεχόμενα Άρθρου

Το γκολ του Άλεξ Ιβόμπι στο 61ο λεπτό έκανε τη διαφορά στο «Γκούντισον Παρκ» για 94 λεπτά, ωστόσο, την τελευταία λέξη στο ματς είχε ο Μπέτο. Ο 26χρονος επιθετικός από τη Γουϊ Μπισάου μπήκε στο στο 81′ και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε για την Έβερτον «γράφοντας» το τελικό 1-1, για την 9η αγωνιστική της Premier League.

Οι «εφοπλιστές» ήταν αυτοί που «καίγονταν» για το «τρίποντο» προκειμένου να «ξεκολλήσουν» από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας και στο φινάλε τουλάχιστον δεν έφυγαν ηττημένοι από τον αγωνιστικό χώρο.

Στο 32′ δεν μέτρησε με την παρέμβαση του VAR το γκολ του χρονου Άγγλου επιθετικού της Έβερτον, Κάλβερτ-Λιούιν (οφσάιντ).